Balkon odgrywa rolę reprezentacyjną oraz jest zapowiedzią tego, co gość będzie mógł zastać we wnętrzu naszego domostwa.

Balkon odgrywa rolę reprezentacyjną oraz jest zapowiedzią tego, co gość będzie mógł zastać we wnętrzu naszego domostwa.

Taras odgrywa funkcję reprezentacyjną i jest zapowiedzią tego, co gość będzie mógł zastać we wnętrzu naszego domu. Trzeba więc zatroszczyć się o jego ładny wygląd albo skusić się na jego przemianę. Zazwyczaj nie potrzeba dużo pracy, by dać temu miejscu nowego życia i charakteru. Parę poczynionych kroczków może sprawić, iż modny taras będzie niepowtarzalną wizytówką naszego domu posiadłości.

Styl retro spisuje się wszędzie. Ogrodzenie metalowe na tarasie nie wygląda tak ładnie, jak belki z drewna. Metal po kontakcie z wodą (na przykład po ulewnym deszczu) szybko pokrywany jest przez rdzę. O drewniane balustrady również trzeba dbać, niemniej jednak w sklepach budowlanych wyszukamy mnóstwo środków, takowych jak specjalne impregnaty, czy też lakiery, które nam w tym pomogą.

Jakie zadaszenie?

Wielką sławą radują się tarasowe markizy, które balkonowi nadają wyrazu a także romantycznego klimatu. Oprócz tego spełniają przydatne role – ochraniają przed promieniami UV i opadami, przy czym cała konstrukcja opracowana z wspaniałej jakości materiału, jest bardzo stabilna. Nowoczesne modele posiadają kasety z silnikiem. Przy użyciu specjalnego pilota możemy zatem sterować zadaszeniem.

Jakie dodatki na taras?

Aranżację balkonu będziemy mogli wzbogacić detalami. Chętnie widziane są prostokątne donice, w których można zasadzić piękne kwiaty, grill a oprócz tego ogrodowe meble. Meble te wykonywane są zazwyczaj z ratanu, plastiku, wikliny czy drewna. W każdym rogu warto poukładać latarenki, które będą umilały spędzane na nim wieczory.

Więcej: markizy tarasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *