Cienkowarstwowy corten beton nadający się doskonale do posadzek.

Cienkowarstwowy corten beton nadający się doskonale do posadzek.

Remontując nasze mieszkania lub budując domy często bardzo zastanawiamy się, jak je jeszcze upiększyć. Szczególnie dotyczy to ścian i posadzek. Przykładowym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie pewnych rodzajów betonu. To modny mikrocement, czyli taki, który to możemy określić że jest to beton na ścianie a oprócz tego corten beton cienkowarstwowy – sprawdzający się doskonale do wszystkich posadzek. Pierwszy wymieniony beton jest niczym innym jak gotową masą, która po nałożeniu nawiązuje do ,surowego” betonu.

Stworzony jest on, co niezwykle istotne, wyłącznie na podstawie naturalnych wypełniaczy na wapiennym spoiwie oraz dodatkowo jest barwiony pigmentami pochodzenia naturalnego. Beton dekoracyjny stanowi oczywiście świetną ozdobę dla wszystkich naszych nowoczesnych wnętrz. Wykorzystując go możemy uzyskać stosowny efekt deskowania, a także inny, na przykład całkiem gładki lub beton z charakterystycznymi wżerami. Natomiast jeśli chodzi o posadzki, to znakomity jest do tego corten beton cienkowarstwowy. Ma on grubość około 10 mm, i jest wykonany na podkładzie z półsuchego jastrychu. Co ważne, sprawi, że nasza posadzka we wszystkich typach pomieszczeń będzie niezwykle odporna.

Posadzka będzie też mieć przeróżną strukturę i barwę, gdy będzie polerowana do określonego stopnia połysku. Czas zrobienia posadzki z tego wyjątkowego cienkowarstwowego betonu szacuje się na mniej więcej dziesięć dni. Gdzie można go najlepiej wykorzystać? Np w kuchni, ponieważ dzięki niemu nie ma nawet mowy o zaplamieniu. Perfekcyjnie pasuje też do łazienek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *