Coraz więcej przestępstw zwanych stalkingiem jest ujawnianych.

Coraz więcej przestępstw zwanych stalkingiem jest ujawnianych.

Niejednokrotnie mamy do czynienia z sytuacją, w której odbieramy połączenie od obcego nam numeru a także głowimy się nad tym, dlaczego tak jest, że jeśli nie podaliśmy nikomu własnego numeru komórki, a jedynie dostępny jest on dla najbliższych znajomych, otrzymujemy połączenie od nieznanego nam numeru telefonu. Bywa to o tyle męczące w wypadku, w momencie kiedy czekamy na istotną informację, a właśnie w tym momencie otrzymujemy niepożądane połączenia. Bywa też, iż niestety pomimo naszych wielokrotnych prób kontaktu pod danym numerem od którego dostajemy takie telefony, żadna osoba nie ma zamiaru się odezwać. W tej chwili kłopot jest ogromnej wagi. Należałoby wtedy znaleźć abonenta, który to taki numer posiada.

 

Ze względu na bieżące przepisy odnoszące się do ustawy RODO, operatorzy telefonii z jasnych powodów nie podadzą nam imienia i nazwiska osoby, która ma możliwość być ewentualnym posiadaczem tej usługi, bądź też tylko skorzystać z numeru telefonu. Niewątpliwie dostępne są portale wstępnie identyfikujące, ale informacje, jakie uzyskać możemy poprzez taki portal, to tylko nazwa sieci do jakiej należy dany numer telefonu. Jeżeli tylko na tym wam zależy, to możemy spróbować w wyszukiwarce wpisać hasła w rodzaju: co to za numer. Nie wiele jednak się dowiemy. Najbardziej efektywną możliwością pozbycia się niechcianych telefonów jest powiadomienie odpowiednich organów ścigania, jakie z całą pewnością zajmą się tą.

 

Trzeba tylko stosownie przedstawić swoje zgłoszenie, a nie zostaniemy odprawieni. Nie stanie się tak choćby  z tego powodu, że coraz więcej przestępstw zwanych stalkingiem jest odkrywanych, a co się z tym wiąże dręczyciele ci mają ograniczone pole do popisu. Z tego również powodu, jeśli dana sytuacja powtarza się, nie możemy biernie przyglądać się danej sprawie. W trybie natychmiastowym powinno się niwelować tego typu problem, aby nie dopuścić do dużo poważniejszych konsekwencji powiązanych z działaniem stalkera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *