Kandydat musi dostarczyć podanie z prośbą o przyjęcie do służby.

Kandydat musi dostarczyć podanie z prośbą o przyjęcie do służby.

Możemy zaobserwować, iż każdego roku coraz więcej ludzi stara zakwalifikować się do pracy w policji. Nie wszyscy kandydaci jednak wiedzą, jakie punkty muszą spełniać, ażeby wykonywać ten zawód. Jak dokładnie odbywa się proces rekrutacji do pracy w policji?

 

Nie wszyscy wiedzą, że Komendant Główny Policji przynajmniej raz w roku powinien ustalić terminy rekrutacji do policji, oraz konkretnie określić minimalną ilość ludzi, których planuje się włączyć do wspomnianej służby. Wymagane dokumenty. Kandydat powinien przede wszystkim dostarczyć podanie o przyjęcie do służby w policji. Konieczny jest także dokładnie wypełniony kwestionariusz osobowy. Nie możemy również zapomnieć o wypisaniu świadectw służby czy pracy. Jakie wykształcenie do policji posiada znacznie większe znaczenie niż niektórym się wydaje. Osoba, która nie dostarczy wyżej wspomnianego dokumentu nie może ubiegać się o przyjęcie do tej pracy. Ważne jest także dostarczenie książeczki wojskowej w wypadku, kiedy kandydat do służby w policji byłby objęty wojskową ewidencją. Jak duże znaczenie ma ocena dokumentów? Jeśli dany kandydat zaniesie już wszystkie dokumenty do biura policji, dana komórka org. która zajmuje się sprawą selekcji kandydatów do służby przydzieli tej osobie zarówno numer identyfikacyjny, jak i oceni w kwestii zgodności z wymaganiami, które są nakreślone w ogłoszeniu.

 

Koniecznie powinno się też podkreślić, że prawdziwość danych , które znajdują się w kwestionariuszu będzie podlegała dogłębnemu sprawdzeniu we wszelkich dostępnych przez policję rejestrach, ewidencjach czy kartotekach. W dodatku warto mieć tą świadomość, iż podanie przez danego kandydata niepełnych wymaganych danych może doprowadzić do przedłużenia się okresu kwalifikacyjnego. Z kolei ukrywanie prawdziwych informacji, albo podanie nieprawidłowych informacji w kwestionariuszu jest podstawą do zrezygnowania z prowadzenia całego postępowania kwalifikacyjnego. Kroki prowadzone w placówkach policyjnych Warto wiedzieć, że w komórce do spraw doboru określony kandydat do służby zdobędzie szczegółowe informacje o terminie, w którym będą realizowane kolejne etapy powiązane z postępowaniem kwalifikacyjnym. Trzeba do nich z pewnością wliczyć test sprawności fizycznej policja, testy do policji. Ponadto trzeba mieć świadomość, iż dany kandydat musi obowiązkowo pojawić się w jednej z pięciu szkół policji (Słupsk, Piła, Legionowo czy Szczytno). Potem potencjalny kandydat tego samego dnia będzie poddany 2 etapom postępowania kwalifikacyjnego. Musimy być świadomym, iż test sprawności fizycznej będzie polegał na wykonaniu poprzez kandydata toru przeszkód w ustalonym uprzednio czasie. Później wszelkie wyniki przeliczone zostaną na odpowiedni system punktowy. Co więcej wspomniany test sprawności fizycznej będzie zaliczony, gdy kandydat uzyska określony czas potrzebny do zaliczenia, który to wynosi 1 minutę 41 sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *