Ortezy są to bardzo wspierające urządzenia dzięki, którym możliwa jest stabilizacja stawów.

Innowacyjny ekwipunek ortopedyczny istotnie usprawnia działanie a także egzystowanie ludziom którzy są niepełnosprawni. Użytkowanie prawidłowo wybranych sprzętów ułatwia poruszanie się a także załatwianie codziennych czynności. Czym właściwie są ortezy dziecięce AFO? Jakie są ich charakterystyczne cechy? Jaki ekwipunek umożliwia poruszanie się i przyjemniejsze trwanie?

 

Ortezy to wyjątkowo pomocne narzędzia przy użyciu których możliwa jest stabilizacja stawów, jak również nadmierne eksploatowanie ich. Specjalnie zbudowane produkty są dostosowane do wszystkich części ciała, jak również pozwalają nam na podjęcie czynności sportowych czy innych aktywności. Każda z tych ortez posiada konkretne oznaczenia i przeznaczona jest do noszenia w wyznaczonych miejscach na ciele. Orteza AFO to produkt wykonany z myślą o schorzeniach, deformacjach a także urazach pojawiających się w obrębie naszego stawu skokowego, stopy i podudzia. Wyjątkowa konstrukcja podtrzymuje stawy po urazie w trakcie aktywności, jak i pobudza mięśnie do prawidłowej pracy. W gronie popularnych ortez stabilizujących jest możliwość wymienić modele: sztywne oraz ruchome.

 

Ruchome stosuje się zarówno do przemieszczania się, jak również aktywności sportowych. Z wykorzystaniem budowy, jaka zawiera ruchomy przegub jest możliwe realizowanie ruchu zgięcia grzbietowego oraz podeszwowego. Następne z cech konstrukcji zapewnia nieruchomość i stabilność, i jest podporą dla wiotkich rak i nóg, ich wyraźnych niestabilności czy niedowładów. Ortezę AFO wykorzystuje się w przypadkach takich jak: – korekcja deformacji stopy – koślawość, – zabezpieczenie stopy po zabiegach operacyjnych, – zabezpiecza niestabilny staw skokowy, i tak dalej. Ażeby ta orteza, jak najbardziej wykonywała określoną funkcję, musi być dopasowywana osobiście. Tworzywo wytworzenia winien być solidny, a równocześnie wygodny a także komfortowy w czasie korzystania z niej. Natomiast orteza DAFO to stabilizator dynamiczny zatrzymujący stopę we właściwym położeniu. Wykorzystywana jest w kontuzjach stawu skokowego dotyczących wszystkich nieutrwalonych deformacji stopy oraz niestabilności.

 

Ortezy DAFO a także AFO produkowane są z niezmiernie leciutkich surowców, z dopasowaną indywidualnie konstrukcją. Często stosowanym sprzętem do rehabilitacji są również gorsety ortopedyczne. Towary te zapobiegają rozwijanie się powstałych deformacji w naszym kręgosłupie. Wspiera konstrukcję lordoz i kifoz, a także jakby zastępuje działanie podtrzymujące naszych mięśni. Dzięki zastosowaniu gorsetu możliwe jest prawidłowe rozłożenie wszelkich sił działających na kręgi kręgosłupa, jak i wzmocnienie a także stabilizacja łączeń międzykręgowych. Te gorsety dedykowane są ludziom, które to mają: – postępującą skoliozę,-boczne skrzywienie kręgosłupa, – nadmierną lordozę,- kifozę, Stabilizujący gorset ma obowiązek być wyprodukowany z osobistym wzięciem pod uwagę bardzo wielu faktorów takich jak: rozmiar, wzrost pacjenta, schorzenie czy szybkość pogłębiania się deformacji i choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *