Powstają budynki mieszkalne

W obecnych czasach w dużej liczbie przypadków tworzy się obiekty mieszkaniowe, mające podziemną aulę garażową z oznaczonymi przestrzeniami postojowymi. Tego typu rozwiązanie wiąże się z problemem chowania rzeczy, które standardowo przechowywane by były w garażu – narzędzi czy nawet płynu do spryskiwaczy.
 
Rozstrzygnięciem tego problemu jest komórka. W większości wypadków bywa to  szafa na bardzo dużych nóżkach, pozwalająca na parkowanie pojazdu – wielkość nóg boksu garażowego jest regulowana, a zatem można dopasować do różnorakich marek aut. Pokoik postojowy pozwala zmieścić wyposażenie garaży, bez strachu o grabież. W bardzo wielu przypadkach też jest przeznaczony również jako przechowalnia rzeczy, w sytuacji jeżeli nie posiadamy piwnicy.
 
W przypadku większych garaży pod ziemią oraz dodatkowo obszerniejszych przestrzeni postojowych, pokój postojowy również może posiadać postać szafki o wys. dwóch m. – od poziomu podłogi. Takie rozwiązanie umożliwia równocześnie chowanie różncyh rzeczy a oprócz tego parkowanie samochodu. Twórcy pokoi parkingowych oferują boksy otwierane niormalnie przy wykorzystaniu podwojonych drzwi, i otwierane do góry.
 
Dzięki pokoikom postojowym, chowanie opon zimowych nie musi już być problemem w lokalu – mamy możliwość je wygodnie trzymać w auli parkingowej – co powiększa możliwą przestrzeń utylitarną mieszkania. Prócz tego, powiększa to wygodę – obsługę samochodu, jak przykładowo wlewanie płynów istnieje możliwość zrobić w auli parkingowej, bez potrzeby wnoszenia z mieszkania płynów czy użytecznych rzeczy. W sytuacji trzymania rowerów, niweluje to problem noszenia roweru po schodach z mieszkania.
Źródło: boks garażowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *