Tradycyjnie suknia na przyjęcie weselne nie powinna być śnieżno biała

Co włożyć na wesele? – niezależnie, czy jesteś gościem, czy również masz przed sobą wybranie sukni dla świadkowej, nie jest to łatwy wybór. Artykuł został opracowany przez jagusiowamoda.pl

Dlatego w trakcie wyboru sukienki na uroczystość weselną pamiętajmy o kilku ważnych zasadach.

Głównie, tradycyjnie sukienka na uroczystość weselną nie może być biała – jest to bowiem kolor wyłącznie dla sukni ślubnej oraz panny młodej, nawet jeżeli zdecyduje się na sukienkę w innej kolorystyce.
Wiele osób główkuje także, czy można założyć czarną sukienkę na wesele. Stanowczo – nie, ponieważ kolor ten zwykle kojarzy się z żałobą. Współcześnie natomiast mało kiedy uznaje się tą zasadę. Czarna suknia na przyjęcie weselne może wyglądać fajnie, jeżeli rozjaśnimy ją ją kolorowymi dodatkami – przykładowo różowymi bądź w kolorze czerwieni.
Warto natomiast w sytuacji sukni na wesele zdecydować się zupełnie inny kolor – jeśli lubisz ciemne kolory, może być to odcień granatu, szmaragdowa zieleń lub kolor bordowy.

Pamiętaj także, że suknia na wesele powinna być sukienką elegancką lub koktajlową. To jedyna z tych okazji, na których lepiej także błyszczeć elegancją niż seksapilem, aby nie uzyskać za bardzo wyzywającego stroju.
Wybór sukni dla druhny rządzi się podobnymi zasadami – musi być gustowna, a zwłaszcza nie może przyćmiewać stroju młodej pani. Zatem warto wybierać ją w porozumieniu z młodą panią.

Dość duża część młodych panien może posiadać życzenie, ażeby kreacja dla świadkowej idealnie pasowała do barw przewodnich uroczystości weselnej. Powinno się to uszanować – to w końcu ich dzień, a jako świadkowe z pewnością również chcecie, by wszystko pasowało idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *