Wulkanizacja działa przez powstawanie połączeń poprzecznych pomiędzy elemencikami łańcucha polimeru

Wulkanizacja jest procesem chemicznym, wynalezionym poprzez Ch. Goodyeara, używanym do utwardzania gumy. Tradycyjna wulkanizacja odnosiła się do obróbki naturalnego kauczuku siarką a także jest to najczęściej używany przykład, jednakże określenie to stało się także otaczającym utwardzanie pozostałych materiałów.
Wulkanizacja pracuje poprzez powstawanie połączeń poprzecznych pomiędzy odcinkami łańcucha polimeru, co skutkuje powiększoną trwałością oraz sztywnością, a także innymi przemianami właściwości mechanicznych oraz elektrycznych towaru. Wyraźnie najsłynniejsze metody wulkanizacji uzależnione są od siarki. Sama w sobie siarka jest powolnym środkiem wulkanizacyjnym a także nie wulkanizuje syntetycznych. Przyspieszoną wulkanizację organizuje się przy zastosowaniu wszelakich czynników, które modernizują kinetykę sieciowania . Warsztat wulkanizacji to miejsce, które upaja się dużą renomą w obecnych czasach.

Pakiet utwardzania jest

dopasowany nie bez przyczyny do drogi i zastosowania. Reaktywne miejsca – obszaryutwardzania – są allilowymi atomami H. Te wiązania C-H siadują z podwójnymi wiązaniami węgiel-węgiel. Podczas trwania wulkanizacji co niektóre z owych wiązań węgiel-wodór są zastępowane łańcuchami atomów siarki, które łączą się z miejscem utwardzania odmiennego łańcucha polimeru. Mosty te mieszczą od jednego do paru atomów. Liczebność atomów siarki w sieciowaniu silnie wpływa na fizyczne właściwości końcowego produktu gumowego. Sprzedawanie opon wcześniej stosowanych jest osiągalna w każdym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *