Wydmy to niesamowity element przyrody.

Wydmy to niesamowity element przyrody.
Słowiński Park Narodowy położony jest na północy Polski nad samym morzem, a jego najbardziej znaną atrakcję stanowią ruchome wydmy, rzadkość w przyrodzie. Niewielu mieszkańców Polski zdaje sobie sprawę, jak wielkim zainteresowaniem cieszą się ruchome wydmy w gronie przyjezdnych. Nie ma w tym nic dziwnego – wydmy to prawdziwy ewenement. Aby podziwiać to niezwykłe zjawisko przyrody, trzeba udać się tam rowerem albo na piechotę, jednakże odległość do pokonania wynosi około siedem kilometrów (z parkingu w Rąbce).
Jeżeli więc mamy małe dzieci, lepiej nie porywać się na taki spacer. Na szczęście w trakcie sezonu oferujemy dodatkową opcję, jaka szczególnie u dzieci wzbudzi zachwyt. Gdy 1-wszy raz wybrałam się ze znajomymi do Łeby, jeden z moich kolegów natychmiast ogłosił: Wsiadamy w meleks Łeba! I tak właśnie zrobiliśmy. Podróż samochodem elektrycznym była super przygodą dla maluchów, jednakże najlepsze atrakcje na koniec podróży. Otaczająca nas piękna przyroda, niesamowite piaskowe wydmy, nastrój prawie jak na pustyni. Szkoda tylko, że przemieszczania się wydm nie możemy zaobserwować gołym okiem.
Tuż obok duża, praktycznie wyludniona plaża. Widoki naprawdę robią wrażenie. Oprócz tego w pobliżu położone jest muzeum wyrzutni rakiet. Odkryliśmy też, iż do muzeum rakiet mamy możliwość dotrzeć również statkiem płynąc przez jezioro Łebsko, jednakże podobnie jak w przypadku meleksów, przewozy są organizowane tylko w sezonie turystycznym. Na pewno będąc tu kolejny raz spróbujemy wybrać się na taki rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *