Wykorzystanie tych produktów budowlanych jest uniwersalne.

Obecnie na rynku nie brakuje rozmaitych surowców budowlanych, dzięki którym prace budowlane przebiegają sprawnie i szybko. Pośród dużej liczby z nich wielką popularnością oraz powszechnym zastosowaniem wyróżniają się płyty stropowe wps.

Płyty te pełnią gatunek gęstożebrowych stropów, w których żebrami nośnymi są często dwuteowe stalowe belki, natomiast wypełnienie stanowią stworzone z betonu strop wps. Te płyty to prefabrykowany element z betonu wykonany|są prefabrykowanym elementem z betonu wykonanym na podstawie lekkich kruszyw ze stalowym zbrojeniem.

Zastosowanie tych materiałów budowlanych jest wszechstronne. W głównej mierze płyty te są przeznaczone do wykonywania stropów belkowo-płytowych, gdzie działają jako elementy który wypełniają międzystalowe stropowe belki.

Dużo inwestorów stosuje ich w czasie odnawiania a również modernizowania rozmaitych obiektów, gdzie często zastępują istniejący strop drewniany.

Tego typu płyty stropowe oparte są na stopkach dolnych stalowych dwuteowników. Po ułożeniu tego materiału na dolnych półkach belek, przestrzeń między dwuteownikami wypełniona jest lekkim materiałem, zwykle w formie ciepłochronnego keramzytu, na jaki to wylewana jest potem warstwa betonu.

W czasie tworzenia stropów z tego typu płyt należy przestrzegać paru podstawowych zasad:

– rozmieszczenie i numery belek stalowych stropu muszą być niezwłocznie zgodne z planem

– odległości pomiędzy osiami stalowych belek, zależnie od numeracji belek i typów WPS, muszą być zawsze właściwe z regułami,

– płyty należy ułożyć ściśle obok siebie

– po ułożeniu płyt styki znajdujące się między skrajnymi podłużnymi żebrami płyty trzeba wypełnić betonem, natomiast styki pomiędzy płytą a środkami belek, trochę rzadszą zaprawą cementową

– belki stropu należy niezwłocznie obetonować tak, żeby usztywnić strop

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *